Working hours are not set

Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ

Kaş dökülmesi, yoğun kaş boyama, yoğun makyaj, kaş konturu, başka dış etkenler gibi sebeplerden olabileceği gibi, yoğun strese bağlı da olabilir.

Kaş ekimi operasyonu, ense bölgesindeki güçlü saç kökleri toplanarak kaş bölgesine transferi ile yapılır. Kaş ekim işlemi temel olarak bakıldığında saç ekimi işlemi ile aynı işlemdir. Fakat kaş ekiminde kullanılan kökler için daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Lokal anestezi uygulanarak yapılan kaş ekimi işlemi, yaklaşık 2 saat kadar sürmekle birlikte 40 ile 400 arası saç kökü ekilerek gerçekleştirilir.

Ekilecek kaşların yönü, kişinin kaş karakterine uygun olarak ekilmelidir. Çünkü kaşların çıkış yönü burun bölgesine yakın yerlerde dik dik iken yanlara doğru daha uzun ve yatay açıdadır. Kaş yapısı kişinin yüz şeklini de etkilediğinden, kaşların belirgin yapısı, kaş şekli ve ekim yönü doktor tarafından dikkatlice ayarlanarak uygulanmalıdır. Aksi halde kaşlar doğallıktan uzak kötü bir görüntüye yol açar.

Kaş Ekimi ve Sonrası

Kaş ekimi sonrasında hasta herhangi bir yanma, kaşıntı ya da rahatsızlık hissetmez. Kaşların gerçek doğal halini alması, kendilerini toplaması ve diğer kıllarla adapte olması süresi 6-7 ay kadar sürebilir. Bu süre içerisinde kıl kökleri adapte olana kadar, arada uzayan kaşlar ve boy uyumsuzlukları olabilir. Bu dönemde bu biçimsiz görüntüyü yok etmek için 15-20 günde bir kaş boyları makas yardımı ile düzeltilebilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Barbaros Mh. Morsümbül Sk. No:5 Deluxia Palace Ataşehir, 34750 Kadıköy/İstanbul
  Cep: +90 535 866 25 40
  Cep: +90 535 869 64 08
  Mail: info@biyolifehaircenter.com
  Web: www.biyolifehaircenter.com
HAKKIMIZDA
Saç ekiminde bilimsel yöntemleri kullanarak saç naklini yapıyoruz. Saç ekiminde %100 doğallık sağlamaktayız. Saç ekiminde sorumluluklarımızın bilincinde olup, deneyimli, plastik cerrahi uzmanı ve profesyonel ekibi tarafından saç ekimini hastane ortamında steril şartlarda gerçekleştiriyoruz.