Working hours are not set

Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ

Vücuttaki kılın veya saçın bulunduğu yerden doku dışına alınıp başka bir vücut veya saçsız alana yerleştirilmesi işlemine saç ekimi denir. Saç ekimi bir tür doku naklidir. Kişinin kendi dokusu nakledilir (ototransplantasyon). Lokal anestezi altında estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından içinde canlı saç köklerinin bulunduğu bir doku parçası (FUT) veya tek tek (FUE) alınır ve uzman ekip tarafından tekli, ikili ve üçlü greft adını verdiğimiz gruplara ayrılır. Daha sonra ayrılan bu saç kökleri yine lokal anestezi ile tamamen açılmış yada seyrelmiş alanlara, cildin altına doğru mikro kanallar açarak bu kanallar içerisine tek tek taşınır ve işlem tamamlanır. Son zamanlarda kaş, kirpik, sakal, bıyık ve kol kılı (yaralanma, jilet izlerini yok etme amaçlı gibi) ekimler de yapıldığından “Saç Ekimi” tanımlaması yetersiz kalmaktadır. Doğru tanımlama “KIL KÖKÜ NAKLİ” şeklinde olmalıdır.

Kıl Kökü Nakli

Saç ekiminde son 3 yıldır en yaygın olan yöntem FUE yöntemidir. FUE saç ekimi yöntemi, diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat olmadığı için ameliyata bağlı ağrı, yara, enfeksiyon, kanama ve yara izi gibi genel ameliyat komplikasyonları olmaz.

FUE (Follicular Unit Extraction)

Kısaca FUE olarak adlandırdığımız FOLLICULAR UNIT EXTRACTION ensenizin üst kısmı ve kulak üstündeki saçlarınızdan yararlanılarak cerrahi işlem yapılmadan lokal anestezi altında MİCROMOTOR yöntemi ile 1 mm den biraz daha küçük PUNCH larla tek tek saçlı deriden çıkarılması işlemidir. Bu işlemde kesi yapılmadığı için dikiş atmak gerekmez. Çıkartılan saç kökleri hücre suyunda bekletilerek saç ekimi başlayana kadar sağlıklı kalması sağlanır. Günümüzde hastalarımı-zın tercihi doğrultusunda 10 hastadan 9′una bu yöntem uygulanmaktadır. FUE Yönteminin avantajları; FUT yöntemi ile yapılan işlemlerde deride kalan yara izinin kalmaması, ekimdeki başarı oranının daha yüksek olması ve daha çok saç kökü transferine olanak sağlaması şeklinde sayılabilir.

FUT (Follicular Unit Transplant)

FUT yöntemi olarak adlandırdığımız FOLLICULAR UNIT TRANSPLANT ensenin üst kısmı olan iki kulak arasından lokal anestezi altında cerrahi bir işlemle bir doku parçası alınması işlemidir. Çıkarılan bu parça tekli ve ikili gruplara ayrılır. Ayrılan bu parçalar(greft) lokal anestezi ile açılan kanallara yerleştirilir. Bu bölgeye alınma sırasında bir doku kesisi yapıldığı için estetik dikiş ile kapatmak gerekmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
  Biyolife – Hair Center
  Bahçelievler / Istanbul
  Cep: +90 535 866 25 40
  Cep: +90 535 869 64 08
  Mail: info@biyolifehaircenter.com
  Web: www.biyolifehaircenter.com
HAKKIMIZDA
Saç ekiminde bilimsel yöntemleri kullanarak saç naklini yapıyoruz. Saç ekiminde %100 doğallık sağlamaktayız. Saç ekiminde sorumluluklarımızın bilincinde olup, deneyimli, plastik cerrahi uzmanı ve profesyonel ekibi tarafından saç ekimini hastane ortamında steril şartlarda gerçekleştiriyoruz.